nedeľa, 30. septembra 2012

Netradičné maľovanie špagetami


Možno sa vám to bude zdať postavené na hlavu:-), ale verte, že toto nás pobavilo zo všetkého zatiaľ najviac. Čo ma k tomu viedlo? Máme radi špagety na akýkoľvek spôsob, teraz myslím v kuchyni.....a ako som spomínala v príspevku nedávno na túto istú tému s netradičným maľovaním, neradi kreslíme a maľujeme tradičným a klasickým spôsobom, preto vymýšľame nové techniky, aby sme sa postupne dopracovali a obľúbili si aj štetec a farbičky:-)


Potrebujeme 1/4 sáčku uvarených špagiet, výkres, 4 mištičky na temperové farby, 4 základné temperové farby, opäť sme využili kuchynské náradie na naberanie špagiet, odporúčam použiť kovové, drevené kliešte by sa nedali umyť od farby. Týmto spôsobom sme si precvičili nie len základné farby, ktoré už poznáme, ale hlavne miešanie farieb, ktoré vznikajú pri farebnej koláži z farieb základných. V mištičke je namiešaná aj ružová farba, ostala nám biela temperka, tak sme ju využili na zmiešanie s červenou farbou.
 Postup je jednoduchý, špagety z misiek sme vyberali kuchynskými klieštami a ukladali na výkres, pri posúvaní sa nám farby začali miešať, čím vznikla zaujímavá výtvarná koláž.

Dokonca aj jeden z najväčších amerických maliarov Jackson Pollock používal namiesto klasických štetcov aj šľahače na vajíčka, vylieval farbu priamo z plechoviek, máte aj vy nejaký nápad čo sa dá použiť na maľovanie okrem štetcov?
Obraz od Jackson Pollock
          
 Follow Me on Pinterest
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Ubytovanie po celom svete

Booking.com