štvrtok, 21. februára 2013

Dotvorený chlapčenský štrikovaný svetrík podľa PHILDAR


Ihlice na štrikovanie veľkosť 2/5, 4, vlna Camilla, flís, gombíky.


Ostalo mi pár klbiek ešte z háčkovaných čiapočiek, tak som to využila a neodolala si kúpiť tento francúzsky katalóg s nádhernými štrikovanými vecičkami pre detičky, cena je síce vyššia ako bežne dostupné katalógy a časopisy, ale po prezretí a prelistovaní jednotlivých vydaní v pohode domova:-) sa investícia určite oplatí, kedže ponuka v bežných predajniach a novinových stánkoch je veľmi slabá a dá sa povedať, že zastaralá a neinšpiratívna. Vzory a inšpirácie čerpám vačšinou z internetu, už zo spomínaných stránok RAVELRYETSY, kde sa dá veľa modelov stiahnuť zdarma, no po dlhom čase mi začala chýbať vôňa čerstvých výtlačkov papiera, môcť si to chytiť do ruky, skutočne prelistovať, predsa tento pocit ešte virtuálny svet nevie nahradiť:-)Katalóg PHILDAR spĺňal všetko, čo som chcela a potrebovala a to nad moje očakávanie, objednávala som ho zo  Svet vlny, kde sú k prezretiu po jednotlivých stranách, detské, dámske, pánske štrikované modely, štrikované hračky a bytové dekorácie.


Popis a postupy sú písané po francúzsky, netreba sa toho báť a nechať sa odradiť, lebo všetky sú napísané jednoducho a dajú sa zrozumiteľne preložiť v prekladači. PHILDAR je vhodný aj pre maminky, ktoré štrikujú málo, alebo len začínajú so štrikovaním.

My sme si svetrík trošku dotvorili flísovými záplatkami na lakťoch, ktoré sú našité ručne, tupou ihlou na vlnu, na ozdobný steh som použila ešte posledné zbytky z Camilly. Záplatky sú vystrihnuté zo starej, už z doslúženej flísovej mikiny, takže sme ju z časti zrecyklovali:-) Vzor na rukávikoch som zmenila a osmičky štrikovala len po vnútorných okrajoch, aby záplaty krajšie sadli a dali sa pekne našiť.PHILDAR len so štrikovanými čiapočkami, šálikmi, rukavičkami, obsahuje až 50 detských modelov z kolekcie Marie Claire.

Ak máte aj vy ten svoj obľúbený katalóg na hačkovanie, štrikovanie, privítam každú radu, budem sa tešiť na každý váš komentár a názor aj na FACEBOOK-u.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Ubytovanie po celom svete

Booking.com